• Hormonális szabályozás
  • Hímvessző
  • Hímivarsejt
  • Here
  • Férfi ivarszervek

Férfi ivarszervek

Here
Hímivarsejt
Hímvessző
Hormonális szabályozás

A férfi ivarszervek

A férfiak ivarmirigye, a here a hasüregen kívül, a herezacskóban helyezkedik el. Belsejében a nemi érést követően folyamatosan képződnek a hímivarsejtek, más néven spermiumok. A here egyes sejtjei A here kötőszöveti sejtjeiben képződő hormon. Fokozza a hím ivarsejtek képződését, részt vesz a férfias testalkat és a pszichés-magatartási jellemzők kialakításában.tesztoszteron nevű hormont termelnek. A heréből a hímivarsejtek a mellékherébe jutnak, ahol további érési folyamatokon mennek keresztül. Nemi izgalom hatására a spermiumok a mellékheréből az izmos falú ondóvezetékbe jutnak. Az ondóvezetékbe nyílik két mirigy, az ondóhólyag és a prosztata kivezető csöve. Az ondóhólyag váladéka cukrot tartalmaz, ez táplálja a hímivarsejteket. A prosztata lúgos váladékot termel, amely a hímivarsejtek életben maradásához szükséges. A két mirigy váladéka a hímivarsejtekkel keveredve alkotja az ondót. Az ondó magömléskor az ondóvezetékből a hímvessző tengelyében húzódó húgycsövön keresztül távozik a szervezetből.

A here

A here erősen felcsavarodott herecsatornáiban A sejtosztódás egyik típusa, amelynél a kiindulási sejt teljes kromoszómaszámának csak a fele jelenik meg az utódsejtekben. Jellemzően ivarsejtek alakulnak ki ezzel az osztódási formával.számfelező osztódással képződnek a hímivarsejtek. Az éretlen spermiumok még gömbölyű alakúak, és több hét alatt fokozatosan alakulnak át mozgékony sejtekké. Az érési folyamat a mellékherében fejeződik be. A herecsatornák közötti kötőszövetben található hormontermelő sejtek állítják elő a A here kötőszöveti sejtjeiben képződő hormon. Fokozza a hím ivarsejtek képződését, részt vesz a férfias testalkat és a pszichés-magatartási jellemzők kialakításában.tesztoszteront. A herék normális ivarsejtképzéséhez a normál testhőmérsékletnél alacsonyabb hőmérséklet szükséges, ezért a hasüregen kívül, a herezacskóban helyezkednek el.

A hímivarsejt

Az érett hímivarsejt apró, önálló mozgásra képes sejt. Jellegzetes kinézetű, fejre és ostorra tagolható. A feji részben található az örökítőanyagot tartalmazó sejtmag. Az Olyan sejtalkotó, amely a sejt mozgását teszi lehetővé. A sejt felszínéről ered, a sejt méretéhez viszonyítva hosszú, és mindig csak egy, vagy néhány van belőle egy sejten.ostor a spermium mozgásszervecskéje, ennek segítségével juthat el a petesejthez

Here és hímivarsejtek

A hímvessző

A hímvessző, más néven pénisz a férfiak nemzőszerve. Hosszában két barlangos test húzódik, amelyek nemi izgalom hatására vérrel telítődnek. A vérrel telt barlangos testek okozzák a hímvessző merevedését, más szóval az erekciót. A hímvessző csúcsán lévő erekkel és érzőideg-végződésekkel gazdagon behálózott részt makknak nevezik. Ingerlése vezet az ondó kilövelléséhez, más szóval magömléshez.

A férfi nemi működések hormonális szabályozása

A férfiakban a nemi érést követően az ivari működéseket szabályozó hormonok és az ivarsejtek képződése folyamatos. Az A hormonális rednszer központjának is tekinhető belső elválasztású mirigy. Hormonjai más belső elválasztású mirigyek működését és hormontermelését szabályozzák.agyalapi mirigy egyik serkentő hormonja és a A here kötőszöveti sejtjeiben képződő hormon. Fokozza a hím ivarsejtek képződését, részt vesz a férfias testalkat és a pszichés-magatartási jellemzők kialakításában.tesztoszteron fokozza a herékben a hím ivarsejtek termelését. Egy másik serkentő hormon a tesztoszteron képződését segíti elő. A mennyiségük a vérben a női nemi szabályozáshoz hasonló ciklikusságot nem mutat, csupán az életkorral változik.

Nemi betegségek AIDS HPV Hímvessző és hormonális szabályozás